Date: Wed, 13 Oct 2010 20:32:40 +0200
From: ripencc@seznam.cz
Subject: I Thought I Knew 30 (Czech)

Epilog

Vzkaz od Jesse

Já vím. Já vím. Zdá se, že všichni chtějí vědět to samé. Je Jess gay? Nebo je bi? Nebo je na holky?

Neberte to prosím osobně. Prostě tento druh otázek nemám rád víc než cokoliv jiného. A říkal jsem H.R., že se mi líbí konec našeho příběhu tak, jak ho uzavřel. A pokud si někdo bude opravdu myslet, že potřebuje vědět víc o mně, bude se muset zeptat. Pak mu to budu moci vysvětlit. Měl jsem strach, že kdyby příběh skončil jakkoliv jinak, budou se mě čtenáři snažit onálepkovat a budou hrozně rádi, že vědí kdo a co jsem. Ale přitom vím, že mě doopravdy neznají. Vím, že mě neznáte. Nemůžete. Nikdy jsme se nesetkali!

Každopádně, pokud se mě někdo ptá, jestli jsem na kluky nebo na holky, obvykle odpovídám, že jsem na holky. Je to nejsnazší odpověď a navíc má nejblíž k tomu, jak se sám většinu času cítím.

Pokud jsem na nějaké párty a cítím se uvolněně, třeba po pivu nebo dvou, mohl bych odpovědět, "Ani jedno. Jsem hedonista. Beru, co můžu mít." To by mohlo být přesnější, ale na druhé straně nejsem sexem ovládaný tak, jak si myslím, že naznačuje výraz "hedonista." Pokud by Justin nebo Billy měli chuť dělat to s dalšíma klukama nebo holkama, při jejich sexuálním apetitu by z nich byli opravdoví hedonisti. Omrdali by, co by se hýbalo. To není můj případ.

Co jsem na vysoké, scházím se většinou s holkama. Celkově se společensky cítím lépe, když chodím s holkou, a když myslím na sex nebo chci sex, je to většinou s holkou.

Pokud bych byl v pokoji plném nahých kluků i holek a všichni by se se mnou chtěli milovat, řekl bych, že ve většině případů bych skončil s holkou. Ale pokud by v tom pokoji byli jenom kluci a já se potřeboval udělat, určitě bych nezůstal sám. Dává to smysl? Já myslím, že ano. Jsem kvůli tomu bi? Nemyslím.

Z komentářů, které čtenáři posílali H.R. vím, že většina z nich by chtěla, abych byl gay, našel si kluka a tak. Vím, že přesně to by pro mě chtěl Billy. A je to pěkné. Opravdu oceňuju váš zájem a starost o kluka z předměstí Chicaga, kterého jste nikdy ani neviděli.

I když momentálně nemám stálou přítelkyni ani přítele, zjistil jsem, že když máte chuť, je to se sexem na kolejích jednoduché. Po tom všem, co jsem zažil s Billym a Justinem, Samem a Arethou a jedním nebo dvěma lidmi, o kterých se H.R. nezmínil, už vím, že mám sex rád. Mít sex je fantastický pocit a jakmile se jednou zbavíte té nesmyslné zátěže z pocitu viny, je to i skvělá zábava.

Přišel jsem taky na to, že jsou některé věci, které mám u lidí rád. Věci, které mě k lidem sexuálně přitahují. Nemyslím, že bych byl nějaký plytký, ale mám rád, když dobře vypadají, takovým tím klasickým způsobem. Ne přehnaně vyumělkovaně nebo příliš trendy. Normální přirozený pěkný vzhled. Líbí se mi pěkná prsa. A samozřejmě i dobře vypadající péra. Když si mám s někým užít, líbí se mi, když je chytrý. A taky laskavý a trpělivý. A někdy se na tom podílí i vůně. Nevím, jak bych ji přesně popsal. Mů ;že být velmi jemná, ale je hodně vzrušující. Prostě když lidi voní sexy. To mám samozřejmě taky rád.

Zjistil jsem taky, že mě opravdu přitahují černošky a s několika už jsem si vyrazil. S černochem nikdy. Nic proti nim. Prostě se mi z nich nestaví péro. Aspoň prozatím.

Když jsem tak začal chodit s různými lidmi ze školy, zjistil jsem, že nejlepší je čestně a otevřeně říct, co bych chtěl v sexu dělat. A samozřejmě se taky zeptat, co by chtěli dělat oni. Jestli honění, kouření nebo tak. Téměř vždycky něco vymyslíme. Holky vám tady vykouří dřív, než vám na sebe dají telefon. Rychleji a pohodověji než kluci, řekl bych. Je spousta holek, které o to ani nemusíte nějak zvlášť prosit.

A i když se říká, že nejlíp kouří kluci, je spousta holek, které to umí taky skvěle. Jasně, že ne všechny, ale ty zvládnu naučit to, co ještě neumí. Jasně, vím, že to čteš, Justine, ty samozřejmě kouříš ze všech nejlíp. A Billy, ty jsi těsně druhý.

Takže takhle nějak bych vám asi odpověděl, ale ono nic není tak jednoduché. Protože minulý semestr jsem potkal kluka, který se jmenuje Tolley. Křestním jménem Tolley.

Ten večer jsem měl být s holkou, se kterou jsme spolu už nějakou dobu chodili a párkrát to i spolu dělali. Ten den už jsme si ale vyrazili odpoledne a večer chtěla být se mnou sama v pokoji, nechtěla jít na oslavu. Jenomže to byla narozeninová oslava od kamaráda, na kterou jsem fakt chtěl jít. Takže se naštvala a nakonec se mnou nešla.

Byl jsem na té oslavě a užíval jsem si. Pak jsem si všiml jednoho kluka, co si šel pro pivo. Řekl bych, že v první chvíli jsem si všiml jeho kostkovaných šortek. Ani nevím proč, okamžitě mi byl sympatický. A taky mě trochu vzrušoval. Nebyl vysoký, ale měl pěkně formované tělo. Skvělé vlasy. A vypadal jako vtipný kluk. Prostě nějak přitáhl moji pozornost a já jsem se rozhodl dát si ještě jedno pivo. A jak jsem stál vedle něj, představil jsem se. Začali jsme se bavit a konverzace úplně přirozeně plynula.

Ani jsme si toho nevšimli, uběhlo pár hodin a my jsme tam pořád seděli, povídali si, popíjeli pivo a snažili se poznat jeden druhého. Konverzace na chvíli ustala a já jsem se ho chtěl zeptat, jestli je gay. Já vím. Já vím. Nebijte mě. I já mám občas chuť se na to zeptat. I tak ale tu otázku nemám rád. Ale opravdu jsem to chtěl vědět, protože jsem měl chuť po něm vyjet. Jenomže v té chvíli mi už byl tak sympatický, že jsem ho prostě nechtěl naštvat v případě, že by byl na holky nebo na to prostě neměl chuť.

Takže jsem se nakonec začal ptát a potom toho nechal. Povedlo se mi říct něco jako, "Takže seš ... teda, co je to vlastně za jméno, Tolley?"

Podíval se na mě napůl pobaveně a napůl vážně. "To je prostě jenom jméno, co mi dali rodiče. Tak mi lidi říkají. Není to nic ... prostě to nic neznamená ... dokud na ně nezareaguju." Bylo mi jasné, že stejnou odpověď už použil mockrát. Ale měl jsem zároveň pocit, že pochopil, na co jsem se chtěl zeptat, a že mi na to i odpověděl.

Chvilku jsem měl strach, že ho moje otázka naštvala, ale hned byl zase v pohodě. Ještě chvíli jsme se bavili, ale hudba už hrála hodně nahlas a lidi byli opilí a nepříjemní. Tak jsem se ho zeptal, jestli by nechtěl jít ještě na chvíli ke mně do pokoje.

Řekl mi, že se může ještě tak hodinku zdržet a tak jsme šli spolu. Když jsme došli do pokoje, pustil jsem nějakou muziku o které jsme se bavili a oba jsme si lehli na postel a poslouchali jsme.

Když to skončilo, otočil jsem se k němu a zeptal se ho, jak se mu to líbilo. Ve stejnou chvíli se otočil i on a obličeje jsme najednou měli hodně blízko u sebe. Byl to jeden z těch neplánovaných momentů a on mě jen tak políbil. A já ho políbil zpátky. Žádný jazyk ani nic. Prostě jenom pusa. Jenom pár vteřin.

Dál jsme leželi na zádech vedle sebe, nemluvili jsme ani nic jiného. Nakonec se opřel o loket, podíval se na mě trochu shora a zeptal se, proč se to stalo. Odpověděl jsem, že je mi jedno, proč se to stalo. Prostě se to stalo.

Zeptal se mě, jestli se mi to líbilo, a já řekl, "Jo, a chtěl bych to udělat znovu."

A tak jsme se začali líbat a mazlit. Věděl jsem, že ho má v šortkách tvrdého, i když se nezdálo, že by byl tak veliký jako jiní kluci, které jsem poznal. A musel vědět, že já ho mám taky tvrdého. Ale ani jeden z nás s tím nic nedělal. Nebylo to jako s Billym a Justinem. Prostě jsme se jenom objímali a líbali. A trochu proti sobě tiskli naše tvrdé ocasy. Ale většinu času jsme se jenom těsně drželi.

Asi za půl hodinky se nade mnou naklonil a políbil mě doopravdy. Jazyk a všechno. A já ho políbil taky. O minutu nebo dvě později jsme se pořád ještě líbali, on se celý chvěl a já jsem věděl, že bude stříkat. Jenom jsem ho pevně objímal a dál ho líbal a on se udělal přímo do svých šortek. Cítil jsem jeho teplou mrdku na stehně. A z toho pocitu, jak mi tekla po noze, se mi koule stáhly a já se udělal taky. Přitom jsme se jenom vzájemně drželi. Bylo to strašně prima. Nebylo to jako sex, který jsem zažil dřív. Bylo to úplně přirozené. Myslím si, že takové to může být jenom poprvé. Úplně bez jakékoliv snahy. Ale hr ozně vřelé. A kamarádské. Nechtěl jsem, ať odejde.

Asi o čtvrt hodiny později řekl, že musí jít, ale nechal mi na sebe číslo.

Volal jsem mu, ale nakonec jsme se sešli skoro až za dva týdny. Když se nám to konečně povedlo, byli jsme jako dva staří kamarádi a vyhovovalo nám povídat si o čemkoliv. Byli jsme spolu úplně přirození.

Skoro vždycky, když jsme byli pohromadě, jsme se nakonec vzájemně udělali. Nebylo to tak, že bychom se hned jeden druhému vrhli na ocas, jakmile jsme se viděli. Ale většinou jsme se nakonec vždycky dostali k tomu, že jsme si navzájem vyhonili nebo tak něco. Vždycky to ale bylo mnohem intimnější, než jsem si myslel, že honění s klukem může být. Skoro vždycky jsme to dělali na mojí posteli a poslouchali u toho hudbu, která se nám líbila. Něco jako poprvé. Jednou jsme to dělali u něj v pokoji, když byl jeho spolubydlící pryč. Ale vždycky jsme se napřed zabrali do muziky a potom jeden do druhého. A než byste si to uvědomili, jeho mrdka mi teče po ruce a já stříkám po jeho prsou nebo tak něco. Dokážu takhle nadělat docela svinčík, protože myslím, že stříkám dost daleko. No takhle to šlo nějakých šest týdnů nebo tak.

Líbilo se mi, co spolu děláme, ale fakt jsem chtěl, abychom trochu pokročili. A tak jsem mu jednou večer řekl, že ho mám moc rád a chtěl bych s ním toho dělat víc. Myslím, že jsem mu řekl, že bych ho chtěl vykouřit. Vzhledem k tomu, jak otevřeně tam kouřily holky, to nebyla až tak šokující nabídka.

Ale Tolley se rozčilil a řekl něco jako, "Já nejsem gay. Nikdo o mně nebude říkat, že jsem gay."

Snažil jsem se mu říct, že 'gay' je jenom nálepka. A že nálepka z něj nic nedělá. Že z něj nic neudělá to, že se nechá vykouřit. Ale nedokázal se s tím srovnat. Odešel a už jsem ho nikdy neviděl, kromě toho, že jsem ho občas zahlédl ve škole.

Bylo nám spolu prima. Ale všechno se to zkurvilo kvůli nálepkám a stereotypům. Řekl bych, že Tolley se s nimi prostě nedokázal vyrovnat. Ale bez ohledu na to, jak by nám kdokoliv chtěl říkat, spolu nám to sedělo. Myslím, že jsem mu měl říct, že ho miluju, místo toho, že ho mám rád. Vyděsilo by ho to, ale bylo by to čestnější. No a nakonec ho stejně vyděsila nálepka gaye.

Je to něco podobného, jako byly Billyho limity se mnou a s Justinem v těch prvních dnech. Ale s Tolleym se pokazilo něco, co mohlo a mělo být hodně prima.

Ta příhoda s Tolleym mě utvrdila v tom, že jsem měl pravdu, když jsem odešel z Justinova pokoje tu noc poté, co mi Justin a Billy pomohli tím, že mě vyšukali jak jsem po nich chtěl. Tu noc jsem se dozvěděl, že jsem žil stereotypně podle nálepek, kterými mě lidi označovali. A já jsem je nechal, nebo jim dokonce pomáhal, aby mi ty nálepky dávali. Mysleli si stejně jako já, že nálepka - gay, na holky, cokoliv - vysvětlí kdo a co jsem.

A když jsem si chtěl ověřit, jestli ta nálepka má nebo nemá pravdu tím, že se nechám od Justina a Billyho ošukat, došlo mi, že vlastně chci jenom cizí nálepku nahradit svou vlastní. Což mi v ničem nepomůže.

Proto se omlouvám, že jsem H.R. nechal dokončit příběh bez odpovědi na tu otázku. Můj názor je takový, že odpověď na tu otázku by vám o mně stejně nic neřekla.

Jasně, někteří z vás budou říkat, "Tak je nejspíš bi." Ale kolik vám to o mně řeklo? Není to nic jiného než zase nějaké nálepkování.

Jsem opravdu rád, že mám možnost vám tady toto napsat, doufám, že to třeba někomu někde pomůže.

A tím končíme s vážnýma věcma. Určitě se potřebujete udělat. To já ostatně taky. Byla to skvělá zkušenost.

A Tolley, pokud todle náhodou čteš, opravdu mi chybíš.

--

Díky za váš čas a námahu při čtení tohoto projektu. Doufáme, že jste jej četli stejně rádi, jako jsme jej my pro vás vytvářeli.

Projekt pokračuje další knihou, "Justin a Billy", jejíž originál "Justin and Billy" najdete na Nifty v sekci College, její český překlad se začne objevovat tamtéž.

Jména a některé další identifikační údaje byly v příběhu změněny, abychom nevyzradili identitu popisovaných osob. Majitelem autorských práv původní série "I Thought I Knew" je Hardreader, práva na překlad má ripencc. Povídka nesmí být nikde publikována nebo distribuována bez souhlasu autora, respektive překladatele. Autor i překladatel uvítají připomínky a názory čtenářů, autor v angličtině, překladatel v češtině. Zaujal příběh vaši představivost? Vzrušuje vás sex, o kterém čt ete? Chcete se na něco zeptat? Napište mi - hardreader2000@aol.com.

A ještě jednou díky, že jste s námi vydrželi.

H.R.